top of page

БАТЬКАМ

                                                           ВАЖЛИВО!!!  Національна дитяча гаряча лінія

Громадська організація „Ла Страда Україна“ забезпечує діяльність Національної дитячої гарячої лінії, яка з початку запровадження в Україні карантину прийняла понад 4 тис. звернень від дітей, підлітків, а також запитів дорослих щодо дітей. Більшість звернень тісно пов’язані з поширенням  пандемії COVID-19 та стосуються насильства і жорстокого поводження з дітьми у власних родинах, проблем із психологічним здоров’ям дітей, ризиків, з якими діти стикаються в Інтернеті  тощо.

Наразі Національна дитяча гаряча лінія надає консультації в телефонному та онлайн режимах в будні дні з 12.00 до 20.00: короткий номер 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів), 0 800 500 255 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Правила прийому до ЗДО

Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється керівником на підставі:

 

1. Заяви батьків або осіб, які їх замінюють що до влаштування дитини до дитячого закладу.

2. Медичної довідки дитини з проходженням всіх спеціалістів певної форми (до вступу в ЗДО) 

3. Виписки із медичної карти, карти профілактичних щеплень (форма 026/о).

            

З 1 січня 2017 року згідно санітарного регламенту зарахування дитини до дошкільного навчального закладу  проводититься за наявності медичної картки (форма 026/о) з подальшим проходженням медоглядів  та занесенням результатів до неї.

 

4. Ксерокопії  свідоцтва про народження дитини.

5. Наявності пільг - документів, що їх підтверджують.

 

Під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу, керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність, групи у дошкільному навчальному закладі комплектуються за різновіковими ознаками.

За дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби,

карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

 

Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу державної та комунальної форми власності може здійснюватись:

  • за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

  • на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;

  • у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

 

Адміністрація дошкільного навчального закладу зобов'язана письмово повідомити батьків або осіб,  які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

Батьки зобов'язані:

* сприяти здобуттю дитиною дошкільної освіти; забезпечувати умови для здобуття дітьми старшого дошкільного віку обов’язкової дошкільної освіти за будь-якою формою;

* постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних задатків, нахилів та здібностей;

* своєчасно вносити плату;

* віддавати і забирати дитину безпосередньо у вихователя, і обов’язково особисто, не передовіряючи її неповнолітнім особам;

* приводити дитину здоровою, чисто одягненою, охайною, у відповідності до санітарно-гігієнічнихнорм і правил;

* дотримуватись режиму роботи дошкільного навчального закладу, приводити та забирати дитину вчасно;

* своєчасно повідомляти вихователів про відсутність дитини у дошкільному закладі і причини її відсутності;

* у разі відсутності дитини більше 5-х днів надати довідку від лікаря про медичне обстеження і можливість відвідування нею дитячого колективу;

 

Батьки мають право:

* вносити пропозиції щодо роботи з дітьми;

* відвідувати заняття та інші навчально-виховні заходи;

* брати участь у покращенні організації навчально-виховного процесу та зміцненні матеріально- технічної бази дошкільного закладу;

* заслуховувати звіти завідувача про роботу дошкільного навчального закладу.

 Організація харчування в дошкільному навчальному закладі:

  Згідно рішення  ХХХVІІ позачергової сесії сьомого скликання Хорольської районної ради від 20.12.2019 № 695 - ХХХVII "Про затвердження пільгових умов оплати харчування дітей у закладах дошкільної освіти у 2020 році":

  1. Плата за харчування дітей у ЗДО у сільській місцевості в розмірі не менше 40% від вартості харчування на день

  2. Звільняються від плати за харчування: 

 - діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування;

 -діти-інваліди;

 -діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім"ям" ;

 - діти, батьки яких є учасниками бойових дій (згідно посвідчень) та учасниками АТО, дітей, зареєстрованих як внутрішньопереміщені особи;

  3. Розмір плати зменшується на 50% за харчування однієї дитини для батьків або осіб, які їх замінюють, у сім"ях  в яких виховується троє і більше дітей.

 Згідно рішення тридцять сьомої позачергової сесії сьомого скликання Хорольської районної ради від 20.12.2019 № 694 - ХХХVII "Про вартість харчування дітей та розмір батьківської плати за харчування  у закладах дошкільної освіти у 2020 році":

 1. Вартість харчування однієї дитини за 1 день у ЗДО від 3 до 6(7) років - 27 гривень 00 копійок.

 2. Розмір плати для батьків або осіб, які їх замінюють за харчування однієї дитини за 1 день  у сільській місцевості -10 гривень 80 копійок для дітей від 3 до 6(7) років

                                   ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ

 

     2 жовтня Верховна Рада України ухвалила Закон про протидію булінгу в першому читанні. Це дозволить на законодавчому рівні визначити явище булінгу, шляхи його протидії, а також встановити адміністративну відповідальність за цькування.

Відповідне рішення ВР назрівало вже давно, оскільки булінг для України став справжньою катастрофою. За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), минулого року 67% українських дітей віком від 11 до 17 років були жертвами, кривдниками або свідками булінгу. 

    Крім того, згідно з дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Україна входить в першу десятку країн Європи (9 місце з 42 країн) за його поширеністю серед 11-15-річних школярів.

   Телефони "гарячих ліній"

Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00)

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335

Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20

Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75

Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103

Національна поліція України 102

                                                                                             Нормативні документи

Наказ Міністерства освіти і науки України від 28 грудня 2019 року №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»

Лист Міністерства освіти і науки України від 11.02.2020 №1/9-80 «Про затвердження наказу Міністерства освіти і науки України від 28 грудня 2019 року №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

Лист МОНУ від 29.01.2019 № 1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України " Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу( цькуванню)" від 18.12.2018 № 2657-VIII"

Лист МОНУ від 29.12.2018 № 1/9-790 " Щодо організації роботи в закладах освіти з питань запобігання і протидії насильству та булінгу"

 

  Зразок заяви

 

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

Із метою створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти здобувачів освіти педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу зобов’язані повідомляти керівника закладу про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Відповідно до такої заяви керівник закладу видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб. Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.

У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний із цим, то він може звертатися до органів Національної поліції України із заявою.

Керівник закладу повідомляє про терміни, порядок реагування на доведені випадки булінгу, відповідальність осіб, причетних до булінгу та процедуру розгляду відповідно до законодавства.

Згідно з КУпАП булінг учасника освітнього процесу тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів або від 20 до 40 годин громадських робіт. Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин. Булінг, вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

                                                      Рекомендації до оформлення заяви

 

1. Подається державною мовою.

2. Чітко вказуються прізвища.

3. Дотримання вимог до оформлення реквізитів.

4. Не допускати виправлень.

5. Зміст заяви пишеться в довільній формі.

 

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

 

Відповідно до листа МОНУ від 29.01.2019 №1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчіх актів України щодо протидії булінгу (цькування) від 18.12.2018 №2657-VIII"

В разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків Комісії, створеної у закладі освіти з розгляду випадків булінгу, повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та служби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

Виконується рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.

Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування ) та накладаються адміністративні стягнення:

- Цькування неповнолітнього карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(850 та 1700 гривень відповідно)або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

- Така ж поведінка,вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення,передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

- За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років,тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

image.png
bottom of page